loading

سنگ قبر

سنگ قبر

سنگ قبر

امروزه با تغییر تکنولوژی و روی کار آمدن طراحی‌های جدید افراد می‌توانند به صورت آنلاین از قیمت سنگ قبر مطلع شده و خرید سنگ قبر‌ کیان را در لیست خرید خود قرار دهند. علاوه بر  ایران در سایر کشورها نیز نصب سنگ قبر بسیار رایج است.

در ایران بیشتر سنگ قبر‌ها به صورت خوابیده بر روی محل مورد نظر قرار می‌گیرد که این موضوع در برخی از کشورهای غربی متفاوت بوده و قبر به صورت ایستاده نصب می‌شود. افراد برای خرید سنگ قبر مناسب باید بتوانند شناخت خود را نسبت به نکات کلیدی موجود در زمان خرید افزایش دهند. اگر می‌خواهید در مورد انتخاب سنگ قبر مناسب تصمیمی هوشمندانه اتخاذ کنید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب سنگ قبر

با نگاهی به گذشته می‌توان بیان کرد که اطلاعات درج شده روی سنگ قبر بسیار محدود بوده است. با گذشت زمان و روی کار آمدن طراحی‌های نوین، اطلاعات متوفی به صورت کامل‌تر بر روی سنگ قبر درج می‌شود. با مشاهده نمونه سنگ قبر موجود در سایت‌های مختلف می‌توانید خرید سنگ قبر خاص را مدنظر قرار دهید. افراد برای این که یک انتخاب مناسب داشته باشند، قبل از هر کاری باید بتوانند اطلاعات خود را در زمینه خرید انواع سنگ مزار افزایش دهند.

سنگ قبر

سنگ قبر

سنگ‌های قبر جدید به دلیل داشتن طراحی‌های نوین و کیفیت‌های متفاوت به گونه‌ای است که افراد برای یادبود و گرامی داشت شخص متوفی ترجیح می‌دهند تا یک انتخاب مناسب و درخور داشته باشند. موارد زیادی در زمان خرید سنگ قبر وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

با توجه به این که خرید سنگ قبر دارای هزینه‌های زیادی برای خریداران است، افراد باید در هنگام خرید یک سنگ مقاوم را انتخاب کنند. به دلیل این که سنگ قبر در هوای آزاد قرار دارد و شرایط آب و هوایی متفاوت را تجربه می‌نماید، از این رو مهم است که به مرور زمان دچار فرسودگی نشود. جنس و کیفیت سنگ‌های قبر موجود در بازار متفاوت است که از مهم‌ترین آن می‌توان به سنگ گرانیتی، دیوریت، گابرو، مرمر، تراورتن و کوارتزیت اشاره کرد.

وجود پیشرفت در طراحی انواع سنگ قبر باعث شده است تا افراد در هنگام خرید سنگ قبر مدل‌های مورد علاقه خود را خریداری کنند. دو مدل از سنگ قبر پرطرفدار شامل سنگ‌های گرانیت و مرمریت در رنگ‌های مشکی و سفید است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا از این مدل‌ها استفاده کنند. افراد جهت خرید یک سنگ قبر مناسب باید طرح‌های دلخواه خود را از طریق مشاهده نمونه سنگ قبر با قیمت بسیار عالی خریداری کنند.

  • سنگ قبر با بالاسری یا بدون بالاسری

برخی از افراد ترجیح می‌دهند سنگ قبری را انتخاب کنند که دارای سنگ بالاسری باشد. این موضوع باعث می‌شود تا عکس متوفی را بر روی سنگ بالاسری نصب نمود. گاهی نیز در بخش بالاسری آیه‌های قرآن نوشته می‌شود که این موضوع می‌تواند باعث ایجاد طراحی جالب در سنگ قبر شود.